Chci ho tam

Chci ho tam!

Autor: Kateřina Tomanová
režie: Luďek Lednický
Obsazení: Jana Valentová, Lenka Šodková, Petra Fialová, Martin Barták, Tomáš Vojkovský
V kapli u nemocnice zatéká střechou a otec František nemá na opravu peníze. Přijde ke zpovědi Ivan Pešek a svěří se, že je na smrt nemocný a chce odkázat velké jmění právě na opravu kaple, aby udělal před smrtí aspoň nějaký dobrý skutek, když doposud žil nezřízeným životem jako majitel klubu dole ve městě. O nemocného Ivana Peška se starají dvě řádové sestry - Angelika a Marie. Angelika zahoří k bohatému Ivanovi touhou, Marie však láskou. Ivan poté, co se dozví, že neumírá a měl pouze banální chorobu, zahrne drzou a podbízivou Angeliku svou pozorností, ale snaží se dobývat i nedostupnou Marii. Bere hned zpět svůj slib věnovat peníze kapli, ale dává možnost zdejším sestrám stát se tanečnicemi v jeho klubu a tak si peníze na opravu střechy vydělat. Marie a Angelika jdou tančit, ale je zapotřebí třech sester, proto se do ženských šatů obléká i František, aby coby slečna Fany také vydělal další peníze. V příběhu pak vyjde rozplétáním skutečností najevo tajný milostný poměr otce Františka s vrchní sestrou Hedvikou a překvapivé rodinné vazby mezi všemi aktéry příběhu. Je zde srovnáván život v potlačovaných tužbách v celibátu s přirozeným životem lidí, kteří v očích řádu hřeší.

Pařížanky

Autor: Éric Westphal
režie: Alena Dunatová
Obsazení: Lenka Šodková, Monika Legerská
Lýdie: Tak říkáte, že je vycepovanej?
Melánie: A jak!
Lýdie: A co to jako je, vycepovanej mužskej?
Melánie: To je chlap, který bez zbytečných řečí udělá všechno, co se mu nařídí.
Lýdie. Prosím vás! A co jako musí dělat? Myslím ve srovnání s jinýma?
Melánie: Všechno.

Komedie Pařížanky, v českých divadlech uváděná také pod názvem Příměří na Grenellském mostě, se odehrává v Paříži uprostřed Grenellského mostu, který spojuje dva pařížské obvody: 15., v němž bydlí a pracuje pařížský proletariát a 16., kde bydlí městská smetánka. Na této neutrální půdě se odehraje pracovní schůzka dvou domovnic těchto dvou pařížských obvodů. Melánie, domovnice z 15. obvodu, rozhodná, dosti křiklavě oblečená a Lýdie, domovnice z 16. obvodu, rádoby elegantní, ve skutečnosti ale spíše nevkusná. Domovnice se setkávají, aby projednaly záležitosti úklidových prostředků, jejich dialog ale nabere nečekané směry a rozuzlení…

Smím prosit Dodo?

Autoři: Gérard Bitton , Michel Munz
Režie: Alena Dunatová
Obsazení: Olga Vlkojanová,Vlastimil Jaroš, Petr Kšonžek, Luďek Lednický, Jaroslav Pszczokla
Henri de Sacy je vášnivý milovník všech žen. Jednoho dne se dozvídá, že po své tetě zdědil milion eur. Pouze ale pod podmínkou, že se do roka ožení. Ale jak se nemuset své vášně k ženám vzdát a zároveň splnit kladenou podmínku? No vzít si muže samozřejmě!
Úspěšná situační komedie Smím prosit, Dodo? (Le Gai Mariage) měla premiéru v říjnu 2010 v Théâtre des Nouveautés.

dotačně podporuje náš provoz Frýdek - Místek děkujeme.